il gatto Bianco e i numeri – esercizio n.5

Ciao! Dzisiaj mam dla was plik do pobrania:

możecie go wykorzystać na różne sposoby, np. jako tablicę do nauki słówek (strona 1), lub:

Pomysł nr. 1 : wycinacie kostki z kropkami, pierwsza strona będzie waszą planszą do gry. Przykładacie kwadracik z kropkami do odpowiedniego podpisu (np: jedna kropka do uno, dwie kropki do due). Poćwiczycie w ten sposób pisownię i zapamiętacie słówka.

Pomysł nr 2: gra w BINGO – najlepiej grać z kilkoma osobami, ale można też poradzić sobie sami. Pierwsza strona posłuży jako plansza – tylko ją wydrukujcie, niczego nie wycinajcie. Wybierzcie wcześniej 5 dowolnych liczebników (np.1 ,4, 5, 7, 10). Kwadraciki z drugiej strony wytnijcie i zegnijcie w pół, lub odwróćcie (Tak, żeby nie widzieć kropek). Losujcie i liczcie kropki. Jeśli wylosowaliście np.4, i jest to cyfra która wcześniej wybraliście – zakreślacie ja. Jeśli kolejno wylosujecie 1,5,7 i 10 mówicie bingo i … wygrywacie! 😉

Pomysł nr 3: gra w MEMORY. Wycinacie kwadraciki z 1 i 2 strony. Odwracacie tak, żeby nie widzieć napisów ani kropek. Szukacie pasujących par. Pasującą parę odkładacie na bok. Grajcie do momentu, aż wszystkie pary znikną.

A może wy macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły?

Dajcie znać 🙂

ciao!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *